Ági a Hibrid Lifehackerek marketing-jóga oktatója összegyűjtötte a 2023-as évi sorozat- és filmlistát.
Nem titok, hogy nincs TV előfizetésem, de az összes itthoni streaming szolgáltatásra van helyette, így az idei évben ezeknek a kínálatából válogattam ki azokat, amelyek emlékezetesek voltak számomra és egyben ledaráltam őket pár hét alatt. Neked melyikek voltak a kedvencek?
Bodies sorozat
A „Bodies” című sorozat, egy brit bűnügyi/tudományos-fantasztikus minisorozat, amelyet a Netflix számára készítettek, egy érdekes történetet mesél el, amely különböző idősíkokon átívelve összeköti négy nyomozót egy rejtélyes esettel.
1890-ben, Hillinghead felügyelő nyomoz egy Longharvest Lane-nél talált holttest ügyében. Egy helyi újságíróval, Henry Ashe-szel kezd együtt dolgozni, és egy fényképet találnak, amin egy rejtélyes férfi látható a holttest közelében. Hillingheadet arra figyelmeztetik, hogy hagyja abba a nyomozást, de ő titokban folytatja.
1941-ben, a második világháború idején, Whiteman nyomozó feladata, hogy szállítsa el ugyanazt a holttestet a Longharvest Lane-ről. Nyomozása bonyolulttá válik, mivel titkos munkát végez egy titkos szervezet számára.
Ezt követően 2023-ra ugrunk, ahol Hasan nyomozó, egy egyedülálló anya és gyakorló muszlim, egy szélsőjobbos tüntetés közben találja meg a holttestet. Az ügy Syed Tahir fiatal férfihoz vezeti, aki úgy tűnik, többet tud a holttest eredetéről.
Végül 2053-ban, Maplewood nyomozó főhadnagy ugyanott felfedezi a holttestet, egy megdöbbentő különbséggel – a test még életben van. Maplewood nyomozása bonyolult időutazási és disztópikus rezsimmel kapcsolatos szövevénybe vezeti.
A Dark és az Európa sorozat után, végre megint az idősíkokkal variáltak az alkotók, amelynél érdekes csavarokkal voltak tarkítva az egyes részek külön-külön is. Bátran ajánlom azoknak, aki imádja a rejtvényeket és az időutazást.
Live to 100: Secrets of the Blue Zones – Élet a Föld kék zónáiban
Netflixen jelent meg 2023-ban, Dan Buettner, National Geographic kutató és író vezetésével készült. A dokumentumfilm-sorozat azokat a helyeket mutatja be a világon, amelyeket „Kék Zónáknak” neveznek – területek, ahol az emberek rendkívül hosszú életet élnek. Buettner több mint két évtizedes kutatásai során Okinawában (Japán), Szardíniában (Olaszország), Ikariában (Görögország), Nicoya-ban (Costa Rica) és Loma Lindában (Kalifornia, USA) talált ilyen közösségeket.
A sorozat bemutatja, hogy ezek a közösségek milyen életmódot folytatnak, és milyen titkokkal rendelkeznek, amelyek hozzájárulnak hosszú és egészséges életükhöz. Buettner és csapata kilenc életmódbeli szokást azonosított, amelyek közös jellemzői ezeknek a hosszú életű közösségeknek. Ezek közé tartozik a természetes mozgás, életcél megtalálása, stressz csökkentése, mértékletes étkezés, növényi alapú étrend, mérsékelt alkoholfogyasztás, közösséghez tartozás, a szerettek elsőbbsége és a jó barátok környezete.
Az egész sorozatot áhítattal és csodálva néztem, hogy igenis van élet a nyugdíj után is, és nem biztos, hogy az örök kárhozat és betegségek sora vár. Amit kiemelnék, hogy nagyon sok inspirációt adott a főzéshez, hogy milyen új alapanyagokat érdemes beépíteni az étrendembe (alga vagy lila édesburgonya).
Források: https://readysteadycut.com/2023/08/30/live-to-100-secrets-of-the-blue-zones-review/
https://netflixlife.com/2023/08/30/live-to-100-secrets-of-the-blue-zones-netflix-plot-summary/
https://www.indy100.com/tv/live-to-100-secrets-of-the-blue-zones
Alice in Borderland
„Alice in Borderland” egy japán akció-kaland thriller sorozat, amely egy videojáték-mániás, Arisu nevű fiatal férfi körül forog, aki egy elhagyatott, poszt-apokaliptikus Tokióban találja magát. A sorozat középpontjában álló koncepció, hogy a túlélőknek veszélyes játékokban kell részt venniük, amelyek típusát és nehézségi szintjét kártyák jelölik. Ezek a játékok élet-halál harcot jelentenek, és a vesztesek azonnali halállal szembesülnek.
Ez volt az egyik sorozat, amit Nyerd meg az életed (Squid Game) űrt betöltötte bennem. A szereplők örömei és szenvedési felnagyítottak, és vannak lassabb részek, de az Alice Csodaország párhuzamok miatt nagyon ajánlom a sorozatot.
The Sandman
„A The Sandman” egy amerikai fantasy dráma sorozat, melyet Neil Gaiman, David S. Goyer és Allan Heinberg hozott létre a Netflix számára. A sorozat Gaiman azonos című, 1989 és 1996 között megjelent képregényén alapul, amit a DC Comics adott ki. A történet középpontjában Morpheus áll, az álmok megtestesítője, aki az Endless (Végtelenek) egyike, és egy okkult rituálé során kerül foglyul 1916-ban. 106 év fogság után Morpheus megszökik, és elindul, hogy helyreállítsa a rendet saját birodalmában, a Dreamingben (Az Álomvilágban).
A sorozat első epizódja a világ és a Dreaming bemutatásával kezdődik, Morpheus pedig épp egy Corinthian nevű rémálmot üldöz, amikor Roderick Burgess, egy angol lord, véletlenül őt ejti foglyul a Halál helyett. Morpheus évszázadokig tartó fogva tartása alatt a világban az álmok és rémálmok elszabadulnak, és sok ember „álmosság betegségben” szenved. Miután Morpheus kiszabadul, visszatér a birodalmába, amelyet rendezetlenség jellemzi, és elhatározza, hogy újra létrehozza azt.
A sorozatról nekem Stephen King: Setét torony könyv hangulata jutott eszembe, emellett imádok Neil Gaiman sötét, misztikus felnőtt meséit, ahol egy hihető valóság tovább gondolása jelenik meg. A szereplő válogatás nagyon jól sikerült és aki szereti a csodálatos fantasy világokat neki kötelező darab.
Forrás: https://netflixlife.com/2022/08/05/netflix-the-sandman-recap-10-episodes-explained/
Siló
Siló egy amerikai tudományos-disztopikus drámasorozat, amelyet Graham Yost hozott létre az Apple TV+ számára, Hugh Howey azonos című regénysorozata alapján. A silo közösség tagjai szabályok által kötött társadalomban élnek, melyeket védelmükre hoztak létre. A sorozatban Rebecca Ferguson, Rashida Jones, David Oyelowo, Common, Tim Robbins, Harriet Walter, Avi Nash, Rick Gomez és Chinaza Uche szerepel. A történet középpontjában álló Juliette Nichols egy mérnök, aki a siló legalsó szintjein dolgozik a generátorokon, és fokozatosan jut egyre feljebb a ranglétrán és a szinteken is.
A The Sandman után, szintén egy regényhű adoptációt láthattam. A női főszereplő nagyon eltalálták és végig tudtam vele élni a kudarcait, sikereit és a végén a nagy lehetőségét. Többet nem mondanék, mert hamar lelőhetném a nagy fordulatókat, de inkább nézd meg most a szünetben, ahogy az emberi játszmák tudnak semmisíteni vagy felemelni egy komplett közösséget.
V generáció
„Gen V” a „The Boys” sorozat egyik spin-offja, ami egy fiktív szuperhősök által uralt világban játszódik. A sorozat a Vought International által működtetett, szuperhősöket képző főiskolára fókuszál, ahol a diákok a szuperképességeiket és a hősökké válás etikai aspektusait tanulják. A történet a fiatal generációra összpontosít, akik a hatalommal és a felelősséggel kapcsolatos kihívásokkal küzdenek egy olyan világban, ahol a szuperhősök és a vállalati érdekek összefonódnak. A „Gen V” a szuperhős kultúra és a fiatalok személyes fejlődésének összetett kérdéseit boncolgatja.
Imádtam minden percét, és a legjobb részek, amikor az eredeti the Boys sorozatból átjöttek a szereplők és megkavarták az addig kialakult szerepeket. A szuperhősökön túl a sorozatban jelentős szerepet kap az online világ, és hogy hogyan befolyásolja az egyes hallgatók népszerűségét. Egy rész külön arra megy rá, hogy hogyan lehet valakinek rombolni a saját márkáját, ha nem jó emberben bízik meg.
Ajánlom a sorozatot minden marketing szakmában dolgozónak, egyetemisták szüleinek, hibrid lifehackereknek!
A Kibukott
„A kibukott” (eredeti cím: The Dropout) egy 2022-es amerikai drámasorozat, amely Elizabeth Meriwether által készült. A főszereplők Amanda Seyfried, aki Elizabeth Holmes szerepét játssza, és Naveen Andrews, aki Sunny Balwani szerepét alakítja. A sorozat Elizabeth Holmes és a Theranos nevű egészségügyi technológiai cégének felemelkedését és bukását mutatja be, ábrázolva Holmes megtévesztéseit és hazugságait, amelyek a tizenéves korától egészen a csalásáig terjednek.
Az utóbbi évek egyik legnagyobb átverése, és mint a Sziget szellemeinél is itt is többször megnéztem, hogy lássam a pontokat, ahol félrecsúszott a dolog, vagy még be lehetett volna ismerni és nem átverni a világot.